הערכת שווי נכס

שמאות לבטוחה ולשווי שוק

ביצוע הערכת שווי נכס יכול להיות מבוצע לבדיקת שווי שוק לפני מכירה או בטרם רכישת בית או כל נכס אחר.

מכירה או רכישה של נכס מקרקעין יכולה להיות העסקה המורכבת והחשובה ביותר שאדם יבצע במהלך חייו, לכן אין מקום לטעויות , מכאן נובע הצורך וההמלצה להתייעצות עם שמאי מקרקעין טרם ביצוע רכישה/מכירה.

הערכות שווי שוק לנכסים שונים

הערכת השווי האובייקטיבי שרוכש ישלם על נכס נדל"ן, סכום זה הינו הסכום בעל ההסתברות הגבוהה ביותר שיתקבל בעת מכירת הנכס וזאת תוך התעלמות מאינטרסים סמויים ולחץ, וזאת בכפוף לחשיפה סבירה, בשוק פתוח ותחרותי.

שמאות לבטוחה (תקן 19)

שמאות לבטוחה (תקן 19) מבוצעת בד"כ ע"פ בקשה לשעבוד הנכס ע"י הגוף אשר מעניק את המימון לביצוע עסקה/מתן משכנתא.

הגופים השונים (בנק/חברת ביטוח חברה למתן אשראי וכו) דורשים הערכת שמאי ע"פ כללים שנקבעו בתקן 19 ותקנים שמאיים נוספים המנחים את עבודת שמאי מקרקעין בבואו להעריך שווי לנכס

ערך למתן בטוחה

הערכת שווי נכס נדל"ן עפ"י הקיים בהיתר בלבד וללא פוטנציאל עתידי ובהתחשב בכללים שמרניים יחסית (המשתנים בין גופי המימון), מכאן ששווי למטרת בטוחה נמוך יותר מאשר שווי שוק לאותו הנכס.

הערכת שווי נכס

לכל נכס יש ערך כלכלי מסוים אולם זה עשוי להשתנות בהתאם לפרמטרים רבים ושונים, לדוגמה: גודל הנכס, מצבו, הסביבה ופרמטרים רבים אחרים. לא פעם שמאי מקרקעין מוזמן לטובת הערכת שווי נכס מסוים ובממצאי הבדיקה מתגלים לא מעט בעיות כמו למשל התנהלות מול אדם שהוא לא הבעלים של הנכס כלל, בעיות מיסוי או שעבוד על הנכס ואפילו בניה בלתי חוקית. פעולה זו של הערכת שווי נכס עשויה להיות קריטית וחשיבותה עולה ככל שערך הנכס עולה. אם אתם לא רוצים ליפול קורבן להונאה חשוב מאוד להזמין את שירותיו של שמאי מקרקעין מנוסה ומקצועי באזור שיעריך בצורה המדויקת ביותר את שווי הנכס.

איך מבצעים הערכת שווי נכס?

שמאי מקרקעין מוסמך לבצע הערכת שווי נכס שבאמצעות הוא יוכל להפיק דו"ח מסודר עם סיום ההערכה ובה שווי הנכס במחירו המדויק ככל האפשר בהתאם לממצאים השונים. אבל מה בודק השמאי לצורך הערכת שווי הנכס? ובכן הוא מתחיל מכמה בדיקות סטנדרטיות שכל אחד יכול לבצע באמצעות האינטרנט אודות נכסים שונים הנמכרים באותו אזור. אם יש לו התמחות ספציפית באזור מסוים הוא מכיר היטב נכסים הנמכרים באזור ואת השווי שלהם.

כמו כן השמאי מבצע גם בדיקות רבות רבות כמו למשל בדיקת התשתיות של הנכס ושל הבניין, מוודא שאין נזילות בקירות או פליטת גז בדירה שעשויה להצביע על בעיה בתשתיות. השמאי יבדוק גם את סביבת הנכס ואם יש אישור בניה למשהו חדש באזור שעשוי להשפיע על ערך הנכס. כמו כן הוא יבדוק את רישום הדירה במנהל המקרקעין, יבדוק את היתרי הבניה של הנכס, היטלים ומיסים על הנכס, בדיקות הנדסיות, בדיקות בעלות ועוד.

בחרו בשמאי מקרקעין מנוסה ומקצועי:

אליסף שמאי מקרקעין מנוסה ומקצועי המתמחה בביצוע הערכת שווי נכס. לפני כל רכישת נכס אתם מוזמנים ליצור קשר באתר או בטלפון ולהזמין את שירותיו של אליסף. אין זה משנה מה סוג הנכס או אם אתם בטוחים שאתם יודעים מה שאתם עושים, לעתים נכס נראה טוב על פני השטח אך מתחת לפני השטח מתגלות בעיות שונות שעשויות לעלות לכם לאחר מכן כסף רב.

ניתן ליצור קשר דרך עמוד הפייסבוק שלנו בקישור: לחצו כאן.

דילוג לתוכן