שמאי נכסים

מוכרים או קונים נכס מכל סוג ובכל סדר גודל? זה הזמן לדעת הכול על שירותי שמאי נכסים בתחום המקרקעין

שמאי נכסים בתחום המקרקעין הינו הגדרה כוללת לכל סוגי שמאות הנכסים, החל מדירות ובתים פרטיים, דרך חנויות ומשרדים ועד לקרקעות, נחלות וכדומה. כאשר מדברים על שירותי שמאי נכסים מדברים למעשה על מגוון רחב של שירותים המיועדים לכל אילו מביניכם המעוניינים לקבל אינדיקציה מדויקת לגבי שוויים הכספי של הנכסים.

מתי תדרשו לשירותי שמאי נכסים?

שירותיו המקצועיים של שמאי מקרקעין כוללים מגוון רחב של שירותי שמאות בתחום המקרקעין המיועדים בין היתר לצרכי הערכת שווי נכסים, לצרכי הפחתת היטל השבחה בעת מכירת נכסים, לצרכי אומדן נזקי ליקוי בנייה בנכסים השונים ולצרכי הגשת חוות דעת מקצועית לבית המשפט במצבים מסוימים.

ברוב המקרים, כאשר מדברים על שירותי שמאי נכסים מדברים על הצורך בהערכת שווי הנכס לקראת תהליך מכירה או קנייה, כאשר השירות מיועד גם לבעלי הנכס (הצד המוכר) וגם לאילו מביניכם המתעניינים ברכישת הנכס (הצד הקונה).

הערכת שווי נכסים - מה חשוב לדעת?

הערכת שווי נכסים בישראל למטרות מכירה/קנייה, נערכת בהתאם לגישת ההשוואה הנחשבת לגישה השמאית הנפוצה ביותר בעולם למטרות הערכות שווי של כל סוגי הנכסים. על פי גישה זו, נערכת בדיקה מקיפה של כל סוגי עסקאות הנדל"ן אשר בוצעו בתקופה האחרונה בסביבה הגיאוגרפית בה ממוקם הנכס שלגביו נערכת הערכת השווי. בנוסף, מתקיימות מגוון רחב של בדיקות מקיפות בכל הנוגע למצבו הפיזי של הנכס ובדיקות נוספות הקשורות לסביבת הנכס והיבטים נוספים כגון: ההיבט המשפטי, היבטי המיסוי על הנכס וכדומה.

שירותי שמאי נכסים לצורך הערכות שווי קרקע

קרקעות בבעלות פרטית הן נכס לכל דבר ועניין, ולכן, מכירה או קניה של שטח קרקע כזה או אחר, הוא תהליך המחייב אתכם בשכירת שירותיו של שמאי נכסים לצורך ביצוע הערכת שווי קרקע. במקרים אלו, קיימות מספר שיטות נפוצות לצרכי חישוב הערכת השווי של הקרקע, וביניהן:

  • הערכת שווי בהתאם לשיטת ההשוואה במסגרת השמאי מבצע בדיקה מקיפה בנוגע לעסקאות של קרקעות אשר נמכרו לאחרונה באזור הגיאוגרפי בו ממוקם שטח הקרקע שלגביו נדרש השירות.
  • הערכת שווי בהתאם לתשואה לפיה הערכת שווי הקרקע נערכת בהתאם לתשואה הצפויה לגביה.
  • הערכה לפי זכויות הקרקע במסגרתה הערכת השמאי נקבעת על פי זכויות הבנייה בקרקע.

 

ברוב המקרים, שמאי מקרקעין נוקט במסגרת גישות על מנת לחשב את הערכת השווי של הקרקע, כאשר בין הפרמטרים המרכזיים הנדרשים לצורך כך ניתנת התייחסות לנושאים הבאים: סוג וגודל הקרקע, ייעוד הקרקע, מיקום גיאוגרפי, היבטי פיתוח וכדומה.

שמאי נכסים

מחירי השירות של שמאי מקרקעין

שירותיו המקצועיים של שמאי מקרקעין מתומחרים בהתאם לסוג השירות הנדרש ובהתאם לסוג הנכס המיועד לצרכי הערכת שווי. כאשר מדברים על הערכות שוויי של דירות ובתים לצורך מכירה/קנייה, העלות הממוצעת נעה בין 2,000 ש"ח לצורך הערכת שווי של דירות מגורים ל – 3,500 ש"ח לצורך הערכת שווי של בתים פרטיים. מנגד, כאשר שמאי נכסים נדרש להערכת שווי של נכסים שונים המיועדים לשוק השכירות, עלויות השירות הן נמוכות יותר והן נעות בין 1,000 ל-1,500 ש"ח.

בחירת שמאי נכסים - כיצד?

בדומה לכל נותן שירות מקצועי אחר בענף הנדל"ן ובכלל, גם בחירת שמאי נכסים חשוב שתעשה בהתאם לניסיון המקצועי העומד לרשותו ובהתאם להסמכתו לעיסוק בתחום זה. על פי חוק שמאי מקרקעין המונהג במדינת ישראל מאז שנת 2001, העיסוק בתחום שמאות מקרקעין מחייב החזקת רישיון המוענק מטעם משרד המשפטים. כפועל יוצא מכך, הדבר הראשון שחשוב שתדבקו הוא נושא הרישיון וההסמכה המקצועית של השמאי. מעבר לכ, חשוב להתייחס להתמחות המקצועית של השמאי בכל הנוגע להערכת שווי של הנכס שלגביו אתם מתעניינים בשירות.

אנחנו ב – אליסף, משרד שמאות מקרקעין, עוסקים ומתמחים במתן שירותי שמאי נכסים לכל סוגי הנכסים ולכל מטרת שמאות נדרשת, החל משירותי שמאות לצורך הערכת שווי נכסים לקראת מכירה/קנייה, דרך שירותי שמאות לצורך הגשת חוות דעת מקצועיות לבית המשפט ועד לשירותי שמאי נכסים לצורך הערכת נזקים בשטח הנכס בגין ליקויי בנייה וכדומה.

למידע נוסף על שירותי השמאות המוצעים על ידי בתחום המקרקעין

אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר כאן עוד היום.

 

ניתן ליצור קשר דרך עמוד הפייסבוק שלנו בקישור: לחצו כאן.

דילוג לתוכן