שמאי נחלה

שמאי נחלה ודברים שכדאי לדעת בעת בקניית נחלה

שמאי נחלה, בתחום שמאות מקרקעין נדרשים פעמים רבות לבצע שמאות בעת רכישת נחלות. מדובר בהשקעות נדל"ן בעלות ערך כלכלי רב כאשר חשוב להכיר במורכבותן. רכישת נחלה כרוכה בהתקשרות עם מספר רב למדי של גורמים שחלקם חייבים לתת את הסכמתם לניהול תהליך מדויק וחוקי לרכישת השטח. שיטת רכישת המקרקעין כוללת בין היתר גם פניה לקבלת שירותיו המקצועיים של שמאי מקרקעין.

מיהו הבעלים של המקרקעין ואילו זכויות רשומות בעמותה?

הצעד הראשון שכל שמאי נחלה מכיר הוא קבלת תעודת בעלות ממנהל מקרקעי ישראל. גם בעלי זכויות בקניין ומעמדו המשפטי יירשמו במנהל מקרקעי ישראל כאשר בין היתר המידע המשפטי יכלול שעבודים, עיקולים, שימושים בלעדיים, צו מניעה ועוד. לאור העובדה שהעיזבון אינו, כאמור, רכוש פרטי של בעליו וזכויות בעלי הנכס נובעות גם מהזכויות  השיתופיות, חשוב מאוד לקבל מהשותפות את הרישומים של בעלי הזכויות.

בדיקת גבולות הנחלה על ידי שמאי נחלה

במקרים רבים, שטחי נחלה רבים מיועדים מראש לעבודה חקלאית. לרוב זה מקשה על רוכשי נכסים להימנע מביצוע מדידה מוקדמת כדי לדעת היכן בדיוק נמצאים גבולות הנכס. לימוד גבולות הנחלה חשוב בשל העובדה שהמצב בפועל לא תמיד מתאר את המצב הקיים במפות המדידה העדכניות ביותר. ישנם מקרים בהם בעלי קרקע אינם יודעים את הגבולות המדויקים של רכושם ועשויים לבנות ולעבד קרקע חקלאית על קרקע מחוץ לגבולם. שמאי נחלה ממליץ להיעזר בשירותי מודדים. מודדים אלו יוכלו לתת לרוכשי הנדל"ן מושג ברור לגבי גבולות הנדל"ן באזור ומה קורה בנחלה עצמה. כך שרוכש הנכס יוכל לפעול לקביעת גבול ברור לרכושו ולהיות בטוח שכל פעילותו בגבולות המוגדרים במפת הסקירה.

חריגות בנייה בתחומי הנחלה

לא פעם רבים מתפתים להרחיב יחידות דיור קיימות. תופעות רבות של הוספות נראו במהלך השנים, בין אם מדובר בסגירת מרפסות ותוספות אחרות כאשר לא קיבלו את אישור ועדות התכנון והבנייה וללא אישור מרשות מקרקעי ישראל. בחינת תיק הנחלה מול הוועדה המקומית ומידע ממנהל מקרקעי ישראל יאפשרו לבעל הקרקע לקבל תמונה כללית של היתרי הבנייה הקיימים בנחלה. כאן חשוב להיעזר בשמאי נחלה מוסמך, שיכול להפוך למתווך בין נתונים ליכולת הבנייה בשטח. זה הוא אחד מהשירותים המוענקים על ידי אליסף שמאי מקרקעין עליו תוכלו לסמוך בקבלת ביצוע שמאות לנחלה מדויקת ומקצועית ביותר!

שמאי נחלה

ניתן ליצור קשר דרך עמוד הפייסבוק שלנו בקישור: לחצו כאן.

דילוג לתוכן