שמאי מקרקעין בתל אביב

לפני שנדבר על מה הן השימושים שבשבילם נצטרך להשתמש בשירותיו של השמאי מקרקעין בתל אביב, נדבר על למה שנצטרך אותו בכלל ומתי נזדקק לשירותיו.שמאי מקרקעין בתל אביב נצטרך בעיקר בזמן ביצוע עסקת נדל"ן (נכסי דלא ניידי), אז נזדקק לשירותי הערכות שווי של הנכס שאותו אנו מתכוונים למכור או להתמקח עליו. שמאי מקרקעין במובן מסוים יכול ממש לחסוך או להרוויח לנו כסף רב, לחסוך בזמן שאנו רוכשים נכס ועלולים לשלם עליו יותר ממה שהוא שווה, או להרוויח בעת מכירת נכס שלנו שלא נמכור את הנכס במחיר זול יותר ממה שהיינו יכולים. לעיתים אף השמאי מקרקעין יכול לתת הערכה יותר נמוכה משאנחנו נתנו על הנכס שלנו, ובכך בעצם למנוע הרתעת קונים פוטנציאלים וצבירת אבק על המדף במשך זמן רב ללא התעניינות.

אין כל ספק כי פסגת הנדל״ן הישראלית היא תל אביב. אם יש משהו עליו מדברים ממש בלי סוף בשנים האחרונות זה על עליית מחירי הדיור ובראש ובראשונה תל אביב. זה גם באמת לא מפתיע. שכן אם נביט על תל אביב, על הריכוז הגבוהה של מרכזי תעסוקה, על האפשרויות שיש שם עבור צעירים מכל רחבי המדינה ועל הפוטנציאל העסקי של העיר, אנחנו נראה כי אין כל ספק שהשקעה בנדל״ן בעיר היקרה בעולם היא מה שמניב תשואה מובטחת.

אלא, שעם כל הרצון לרכוש נדלן בעיר, במידה ואתם מעוניינים להרוויח כמה שיותר, להוריד מנטל המיסים למשרד האוצר ולעירייה כדוגמת היטל שבח, כדאי לכם לבחון את הנתונים היטב בעזרת שמאי מקרקעין בתל אביב.

מה התפקיד של שמאי מקרקעין בתל אביב?

שמאי מקרקעין הוא מי שמוסמך לתת חוות דעת על ערך הנכס. אל תשכחו כי בעולמות הנדל״ן קיימים באמת הרבה מאוד שיקולים שמשפיעים על מחירו של נכס זה או אחר. השיקולים הללו יכולים להיות מושפעים מהמיקום של הנכס, אלו יכולים להיות שיפוצים שערכו בנכס או היתר מהעירייה עבור כל הרחוב לבנות עוד קומה שתוסיף לנכס חדרים. כלומר, השמאי צריך לעשות חישוב מסובך שלוקח את כל המידע הזה בחשבון ונותן בסופו של דבר תוצאה.

שימושים נוספים של שמאי מקרקעין בתל אביב

אנשים רבים נוטים לוותר על השכרת שירותים של שמאי מקרקעין בתל אביב, גם מכיוון שהם יודעים שהם יצטרכו לשלם לשמאי מקרקעין של הבנק ובכך לשלם פעמיים, אבל בעיקר כי הם לא יודעים ומודעים לצורך הכרחי של השמאי. זוהי טעות חמורה שעלולה לעלות להם לבסוף ביוקר.

מעבר להערכה נכונה של הנכס שתגרום לחיסכון או לרווח משמעותי לאותו לקוח ששכר את שירותיו, שמאי מקרקעין פרטי יכול להציל את הלקוח לפני חתימה על חוזה בכך שהוא מבצע בדיקה מקיפה ורחבה על הנכס לפני החתימה על החוזה.

מעבר להערכת הנכס ובדיקה מקיפה לפני חתימה של חוזה, שמאי המקרקעין בעיר מספק גם שירות משלים בדומה לעורך דין, הוא יכול לסייע המון בהיבטים המקצועיים מעבר להיבט השמאי, כמו בהתייחסות לנושא המיסים, המשכנתא ועוד, אשר עלולות לשנות ולהשפיע לחלוטין על כדאיות העסקה ועל התמורה הכלכלית.

תכנית מרכזית אותה צריך להכיר לעומק שמאי מקרקעין בתל אביב

התוכנית המעודכנת ביותר שחלה כמעט על כל האזורים המרכזיים בתל אביב נקראת "תכנית הרבעים".

תכנית זו שפורסמה ברשומות בשנת 2018 קובעת זכויות בנייה לבנייה חדשה ותוספת על קיים ברחבי העיר.

התוכנית מחלקת את העיר לרבעים 3, 4, 5 ועוד.

לכל רובע נקבעים זכויות בנייה בהתאם לשנת בניה לבניין, גובהו לפי תכנית תקפה, וסוג קומת הקרקע הבנויה (מסחר/מגורים).

בנוסף העיר מגדירה גם "תחום עיר לבנה" כאשר בתחום אזור זה היקף זכויות הבנייה יהיו שונה משאר האזורים.

שמאי מקרקעין בתל אביב חייב לשלוט בכל פרמטרי התוכנית.

שמאי מקרקעין בתל אביב

למה תמיד כדאי לבחור שמאי מטעמכם?

בסופו של דבר, אף אחד לא ידאג לכם כמו שאתם יכולים לדאוג לעצמכם. בין אם אתם נמצאים בעיצומו של רכישת נכס ובין אם אתם במשא ומתן עם העירייה בנוגע לגובה היטל ההשבחה שאתם צריכים לשלם, בסופו של דבר, כל צד בסיפור ישאף להגדיל את הרווחים שלו. כך שגם אם יגיע שמאי מטעם העירייה או מטעמו של הצד השני במשא ומתן, אל תהיו בטוחים כי זה בא לטובתכם דווקא. ההמלצה היא תמיד להביא מי שייתן חוות דעת נוספת ויאפשר לכם לשלם, בסופו של דבר, הרבה פחות כסף.

משרד אליסף אביטל שמאי מקרקעין

המשרד מספק שירותי שמאות מקרקעין מזה זמן רב וכבר צבר המון ניסיון בתחום, מספק את כלל שירותיו ושימושם העיקרי של שמאי מקרקעין ומבין את הצורך הכרחי במענה איכותי, מקצועי ומוכשר בתחום ולכן התחייב לתת את השירות המקצועי ביותר, ויחד עם זאת יחס אישי וחם ללקוחותיו.
לכן אם אתם מחפשים משרד שמאות מקרקעין מקצועי ובעל ניסיון ושירות על הצד הטוב ביותר, צרו קשר או השאירו פרטים. 

ניתן ליצור קשר דרך עמוד הפייסבוק שלנו בקישור: לחצו כאן.

דילוג לתוכן