שמאי מקרקעין בתל אביב

לפני שנדבר על מה הן השימושים שבשבילם נצטרך להשתמש בשירותיו של השמאי מקרקעין בתל אביב, נדבר על למה שנצטרך אותו בכלל ומתי נזדקק לשירותיו.שמאי מקרקעין בתל אביב נצטרך בעיקר בזמן ביצוע עסקת נדל"ן (נכסי דלא ניידי), אז נזדקק לשירותי הערכות שווי של הנכס שאותו אנו מתכוונים למכור או להתמקח עליו. שמאי מקרקעין במובן מסוים יכול ממש לחסוך או להרוויח לנו כסף רב, לחסוך בזמן שאנו רוכשים נכס ועלולים לשלם עליו יותר ממה שהוא שווה, או להרוויח בעת מכירת נכס שלנו שלא נמכור את הנכס במחיר זול יותר ממה שהיינו יכולים. לעיתים אף השמאי מקרקעין יכול לתת הערכה יותר נמוכה משאנחנו נתנו על הנכס שלנו, ובכך בעצם למנוע הרתעת קונים פוטנציאלים וצבירת אבק על המדף במשך זמן רב ללא התעניינות.

שימושים נוספים של שמאי מקרקעין בתל אביב

אנשים רבים נוטים לוותר על השכרת שירותים של שמאי מקרקעין בתל אביב, גם מכיוון שהם יודעים שהם יצטרכו לשלם לשמאי מקרקעין של הבנק ובכך לשלם פעמיים, אבל בעיקר כי הם לא יודעים ומודעים לצורך הכרחי של השמאי. זוהי טעות חמורה שעלולה לעלות להם לבסוף ביוקר. מעבר להערכה נכונה של הנכס שתגרום לחיסכון או לרווח משמעותי לאותו לקוח ששכר את שירותיו, שמאי מקרקעין פרטי יכול להציל את הלקוח לפני חתימה על חוזה בכך שהוא מבצע בדיקה מקיפה ורחבה על הנכס לפני החתימה על החוזה.
מעבר להערכת הנכס ובדיקה מקיפה לפני חתימה של חוזה, שמאי המקרקעין בעיר מספק גם שירות משלים בדומה לעורך דין, הוא יכול לסייע המון בהיבטים המקצועיים מעבר להיבט השמאי, כמו בהתייחסות לנושא המיסים, המשכנתא ועוד, אשר עלולות לשנות ולהשפיע לחלוטין על כדאיות העסקה ועל התמורה הכלכלית.  

תכנית מרכזית אותה צריך להכיר לעומק שמאי מקרקעין בתל אביב

התוכנית המעודכנת ביותר שחלה כמעט על כל האזורים המרכזיים בתל אביב נקראת "תכנית הרבעים".

תכנית זו שפורסמה ברשומות בשנת 2018 קובעת זכויות בנייה לבנייה חדשה ותוספת על קיים ברחבי העיר.

התוכנית מחלקת את העיר לרבעים 3, 4, 5 ועוד.

לכל רובע נקבעים זכויות בנייה בהתאם לשנת בניה לבניין, גובהו לפי תכנית תקפה, וסוג קומת הקרקע הבנויה (מסחר/מגורים).

בנוסף העיר מגדירה גם "תחום עיר לבנה" כאשר בתחום אזור זה היקף זכויות הבנייה יהיו שונה משאר האזורים.

שמאי מקרקעין בתל אביב חייב לשלוט בכל פרמטרי התוכנית.

 

משרד אליסף אביטל שמאי מקרקעין

המשרד מספק שירותי שמאות מקרקעין מזה זמן רב וכבר צבר המון ניסיון בתחום, מספק את כלל שירותיו ושימושם העיקרי של שמאי מקרקעין ומבין את הצורך הכרחי במענה איכותי, מקצועי ומוכשר בתחום ולכן התחייב לתת את השירות המקצועי ביותר, ויחד עם זאת יחס אישי וחם ללקוחותיו.
לכן אם אתם מחפשים משרד שמאות מקרקעין מקצועי ובעל ניסיון ושירות על הצד הטוב ביותר, צרו קשר או השאירו פרטים. 

דילוג לתוכן