שמאי מקרקעין בירושלים

שמאי מקרקעין בירושלים הינו איש מקצוע המתמחה בהערכת שווי נכסים בעיר. הוא מכיר היטב את העיר, האזורים השונים בה, סוגי הנכסים והערך של הנכסים באזורים השונים. יתרה מכך יש לו מידע ושת"פ עם שמאים אחרים בעיר ויחד הם מצליבים נתונים כדי להגיע להערכה מדויקת ככל האפשר להערכת שווי הנכס. לשמאי יש גם גישה לנתונים נוספים באגודת השמאים, אפשרות לבדוק את תוכניות הבנייה ונסח הטאבו של הנכס וכן לבצע בדיקות שונות ומקיפות על הנכס ובעליו. בנוסף, שמאי מקרקעין המתמחה בעיר זו ודאי יהיה בקיא בתוכניות הבניה השונות בעיר העשויות להוסיף לערך הנכסים באזור כמו למשל הקמת בית חולים, תחנת רכבת, מתחם ספורט חדש, מרכז מסחרי חדש ועוד.

החשיבות של שמאי מקרקעין בירושלים:

יוגב ודקלה הם זוג צעיר מתל אביב הרוצה להעתיק את מקום מגוריו לירושלים כיוון שאחד מבני הזוג קיבל הצעת עבודה נהדרת שתוכל לסייע לזוג בעתיד טוב יותר. השניים החלו לחשוב על הרחבת המשפחה ולכן חיפשו מראש דירה של 5 חדרים כדי שתתאים לצרכים שלהם בשנים הבאות. השניים מצאו דירה באזור טוב. הדירה הייתה גדולה ומרווחת ונמצאת בקומה 0 בבניין (כלומר שהיא בקומת הקרקע ואפילו יש לדיירים גינה משלהם).

בנוסף להכול יש להם חדר נוסף בגודל 16 מ"ר יותר מכל דירה אחרת בבניין. בשל המיקום הקרוב לגנים, לפארק צמוד ולתחבורה הציבורית הם מאוד אהבו את הדירה ורצו לסגור עם בעל הנכס. זה ביקש 2.2 מיליון שקלים עבור הנכס והשניים ביקשו להזמין שמאי מקרקעין בירושלים ובעל הדירה הסכים.

במהלך הבדיקה התגלה כי לא אושרה בנייה נוספת בתוכניות הבניה של הנכס ובמסמכים הנמצאים בוועדה לתכנון ובניה בעיר וכי החדר הנוסף שכל כך מייחד את הדירה לעומת דירות אחרות בבניין הוא למעשה מבניה לא חוקית. במידה ויקנו הזוג את הבית הם יצטרכו להרוס את החדר הנוסף, לשפץ את הקירות כדי לסגור את הדירה ולהפסיד את הערך של החדר הנוסף (אותם מאות אלפי שקלים שיכלו לשלם על אותו חדר נוסף אילו היו רוכשים את הדירה).

לשמחתם הם הזמינו שמאי מקרקעין בירושלים שבדק את הנושא והציג להם את הערך האמיתי של הדירה: כ1.5 מיליון שקלים ועדיין ערך מעט יותר גבוה מדירות אחרות בבניין שהן ללא הגינה בקומת הקרקע. עם זאת עדיין רחוק מדרישות המוכר. לבסוף הם ירדו מהדירה ורכשו דירת 5 חדרים נהדרת כמה בניינים ליד במחיר הרבה יותר נמוך וללא בניה לא חוקית.

אז אילו שירותים מספק לנו שמאי מקרקעין?

  • הערכת שווי נכס – לפני כל עסקת מקרקעין כדאי יהיה להזמין את שירותיו של שמאי מקרקעין בירושלים מקצועי ומנוסה שידע להעריך את שווי הנכס שאתם רוצים להשקיע בו בצורה המדויקת ביותר האפשרית. יש כמה דרכים לבדוק ולהעריך את שווי הנכס. ראשית ניתן לבצע השוואת לנכסים אחרים באזור הדומים במידותיהם לנכס הנבדק. לא מסתמכים רק על זה כמובן וכי יש בדיקות נוספות אותן מבצע השמאי בתשתיות הבניין, תשתיות הדירה, מצב הדירה, הריצוף, הקירות, התקרה, בדיקות משפטיות על הנכס והאם יש עליו שעבוד, מיהו בעליו האמיתיים ועוד. בין היתר בודק השמאי את היתר הבניה של הדירה והאם יש חריגות בנייה או בנייה לא חוקית. כמו כן השמאי מבצע בדיקת היטלים ומיסים כדי להעריך את מס השבח, מס הרכישה או היטלים אחרים המתקיימים על הנכס. לאחר כל הבדיקות יגיש השמאי דו"ח מסודר למי שהזמין את שירותיו בנוגע לליקויים השונים בדירה (אם יש כאלה), להערכת שווי הנכס בצורה מדויקת ככל האפשר וכך יחליט המשקיע האם לרכוש את הנכס או לא.
  • שמאות מקרקעין להתחדשות עירונית – לפני פרויקטים של התחדשות עירונית היזם/הקבלן מזמינים שמאי מקרקעין בירושלים מטעמם לבצע הערכה של הנכסים העומדים לקום וכן הערכה של השווי החדש של הדירות המשופצות/החדשות להצגת הנתונים הדיירים לצורך בדיקת כדאיות העסקה.
  • שמאי מקרקעין למשכנתא – כדי לקבל משכנתא הבנק דורש ממבקש ההלוואה להציג דו"ח שמאי מוסמך לבדיקת ערך הנכס של הדירה. בעצם מה שהבנק דורש זה לדעת את ערך הנכס האמיתי כדי לחשב את סכום המשכנתא שיוכל להעניק ללקוח לצורך רכישת הנכס עם כמה שפחות סיכונים מטעמו.
שמאי מקרקעין בירושלים

אליסף שמאי מקרקעין בירושלים ישמח לתת לכם שירות שמאות מקרקעין, צרו עמנו קשר.

ניתן ליצור קשר דרך עמוד הפייסבוק שלנו בקישור: לחצו כאן.

דילוג לתוכן