שמאי מקרקעין בבת ים

שמאי מקרקעין בבת ים – תהליך רכישה של דירה הוא ללא ספק תהליך מורכב ומתיש עבור הרבה מאוד אנשים. החלק של חיפוש הדירה המתאימה תמיד היה מפרך וקשה. אך ככל שמחירי הדירות עולים עם השנים הקושי הופך לגדול הרבה יותר משום שהדירה חייבת לעמוד בתקציב שלנו. ולכן, כאשר מצליחים למצוא את דירת החלומות פעמים רבות נמצאים כבר במצב שהרצון היחידי הוא כבר להיות אחרי העסקה ולגור בבית החדש. חשוב לדעת, למרות הרצון המובן לסיים את העסקה במהירות, חשוב לשים לב לכל פרט בעסקה בכדי לחסוך אי נעימות רבה ובזבוז של כסף מיותר.

שמאי מקרקעין בבת ים – בדיקה חשובה לפני הרכישה

אחד הדברים החשובים לעשות לפני רכישת דירה הוא שכירת שירותיו של שמאי מקרקעין, תפקידו של השמאי הוא לתת הערכה מדויקת ככל האפשר על שוויה האמיתי של דירה. דבר זה חשוב כדי לדעת האם המחיר אותו אנחנו נדרשים לשלם הוא אכן המחיר האמיתי של הדירה. כל אחד מבין שאם נשלם סכום מסוים על דירה ולאחר מכן נגלה שהשווי האמיתי שלה נמוך משמעותית זו תהיה הפתעה יקרה ולא נעימה.

למה צריך שמאי מקרקעין ?

בניגוד לקנייה בסופר או בחנות שם אתם אלו שמחליטים האם המוצר המסוים שווה את מחירו. בשוק הנדל"ן יש צורך בבעל מקצוע מנוסה ואמין בכדי להבטיח שאכן הסכום הנדרש עבור הדירה הוא אכן השווי שלה, הסיבה לכך היא פשוטה. פרטים רבים בקשר לדירה לא מתגלים דווקא במבט עיניים פשוט. דוגמא נפוצה היא בנייה בלתי חוקית. ניקח לדוגמא דירה של 120 מ"ר אשר בעליה מבקש עבורה כ-2 מיליון שקלים, יכול להיות שעל פניו העסקה נראית משתלמת אך בדיקה של שמאי מקרקעין בבת ים יכולה לגלות בנייה בלתי חוקית בנכס. גילויי שכזה שהופך את השווי האמיתי לנמוך הרבה יותר.

שמאי מקרקעין מעריך את שוויו של קרקעות ונכסים, כמו בתי מגורים או מבנים מסחריים. תפקידיהם העיקריים כוללים ביקור בנכסים וניתוח המאפיינים שלהם, ניתוח נתונים והפקת דו"חות המסכמים ממצאים אלו, לשם כך שמאי מקרקעים בבת ים צריך להיות בעל יכולות אנליטיות ומחקריות חזקות וכישורי כתיבה ותקשורת מצוינים.

תחומי אחריות שמאי מקרקעין כוללים:

 • ביצוע הערכות רשמיות של נכסי מקרקעין או קרקע לפני מכירתם, משכונם, הפעלת ביטוח ועוד
 • הערכת נכסים לקביעת ערכי שוק ודירוגי נכסים באמצעות מקורות פנימיים וחיצוניים
 • ביצוע ביקורים באתר, בדיקת רכוש וראיון לקוחות
שמאי מקרקעין בבת ים

אחריותו של שמאי מקרקעין בבת ים במהלך ביצוע תפקידו

בעת הגעתו של שמאי מקרקעין בבת ים להערכת הנכס, עליו להיות מקצועי ומעודכן בכל התהליכים החשובים לביצוע הבדיקה כהלכה:

 • בדיקת כל המשתנים המשפיעים על הערך הנוכחי או העתידי של הנכס כמו מכירות בתים דומות, רשומות מכירות קודמות, התפתחויות עתידיות ועוד.
 • הכנת דוחות המסבירים במלואם את תוצאות ההערכה ומתארים את השיטות בהן נעשה שימוש.
 • נוהל מסמכים ונתוני גיבוי.
 • התעדכנות בכל התקנות, התקנים והשיטות המומלצות העדכניות.

מה נדרש משמאי מקרקעין מקצועי ואמין?

כדי להבטיח הצלחה כשמאי מקרקעין בבת ים, על השמאי להיות הוגה אנליטי עם נטייה לעבודה עם נתונים. בסופו של דבר, שמאי מקרקעין מהשורה הראשונה צריך להיות בעל ידע מצוין בכללים והתקנות של הענף. כמו כן עליו לעמוד בדרישות הבאות:

 • תואר ראשון בעסקים, פיננסים, מתמטיקה או תחום דומה.
 • רישיון מקרקעין על פי אישור המדינה.
 • הבנה מוצקה של מתודולוגיית הערכה.
 • יכולות אנליטיות מצוינות ויכולת עבודה עם נתונים פיננסיים.
 • ידע רב בבנייה, חומרים וטכניקות בנייה.
 • היכולת לפרש מחקרי שוק וליישם אותו בתהליך ההערכה.
 • יכולות ארגוניות וניהול זמן חזקות.

שמאי מקרקעין בבת ים – רק אצל המקצוענים!

חד משמעית וללא כל ספק אליסף שמאי מקרקעין הוא השמאי שאתם מחפשים. אליסף שמאי מקרקעין בעל ידע וניסיון רב שנים בתחום השמאות, ישמח להגיע לפגישת ייעוץ ולתת מענה על כל שאלה שרק תעלה. אם אתם זקוקים לשירותיו של שמאי מקרקעין בבת ים, צרו קשר עם אליסף שמאי מקרקעין.

כאשר מדובר בסכומים גדולים כל כך יש צורך בקבלת ייעוץ של איש המקצוע הטוב ביותר והאמין ביותר. אליסף אביטל שמאי מקרקעין בבת ים הוא שמאי מקרקעין בעל ניסיון אשר יוכל לבדוק את הנכס בעזרת ניסיונו ולגלות כל פגם אפשרי בדירה וכך לחסוך לכם אלפי שקלים. אז אם אתם זקוקים לשמאי מקרקעין  פנו אליו עוד היום ובטוח שתהיו מרוצים!

ניתן ליצור קשר דרך עמוד הפייסבוק שלנו בקישור: לחצו כאן.

דילוג לתוכן