שמאי דירות בירושלים

רבים מחליטים על רכישת דירות בירושלים ו/ או מכירת דירות בירושלים ובהתאם על השכרת שירותיו של שמאי דירות בירושלים וזאת לצורך בדיקת שווי הנכס אותו מעוניינים למכור או לרכוש, לאתר ליקויי בנייה, לבדוק את כל הקשור אל המיסוי על הנכס, לדעת מהן זכויות הבניה והזכויות המשפטיות, לשמוע כיצד ניתן להעלות את שווי הנכס ולקבל חוות דעת אשר תקפה בבית המשפט בכל הקשור אל הנכס, הגשת שומות והפחתות היטלי השבחה. במאמר זה נרחיב אודות ירושלים, נדל"ן ושמאות מקרקעין. קריאה נעימה.

פרופיל ירושלים – כרטיס ביקור

ירושלים, עיר הבירה של ישראל היא העיר בה יש את האוכלוסייה הגדולה ביותר בישראל והיא העיר הקדושה ביותר לעם היהודי וכן לנצרות ולאיסלם. עיר זו כוללת את הכותל המערבי ואתרים חשובים, כמו למשל הר הבית, עיר דוד ומגדל דוד, כנסיית הקבר, הטיילת של ארמון הנציב, ויה דה לה רוסה ועוד. היא מאגדת סגנונות אדריכלות רבים וכל קיר חיצוני של כל מבנה מחויב חיפוי באבן ירושלמית.

כמו כן, העיר מציעה מוזיאונים רבים לציבור הרחב, תרבות עשירה, מרכזי קניות ובעשור האחרון גם חיי לילה ענפים. ברובד ההשכלתי, בירושלים ניתן למצוא את האוניברסיטה העברית אשר התפרסמה בכל העולם בתחום המחקר, בצלאל ומוסדות חינוכיים רבים, תחבורה ציבורית ענפה, ענפי ספורט שונים ויופי שלו אין תחרות. כל אלו מובילים רבים להתעניין בנכסים בירושלים ולהגיע להחלטה על רכישת דירות בירושלים.

מגמת הנדל"ן בירושלים

הזיקה בירושלים היא יותר דתית ציונית ודתית אורתודוכסית, אך לא רק. בשנים האחרונות ניתן לראות גם משקיעים רבים המחפשים עסקה משתלמת ואוכלוסייה המשתייכת למעמד הבינוני והעשירון העליון החילוני, כולל זוגות צעירים המחפשים דירה ראשונה בשכונות הוותיקות והזולות של עיר הבירה. בשנים האחרונות ירושלים חווה עלייה חדה בביקוש לנכסים וחשוב להסתייע בשירותיו של שמאי דירות בירושלים וזאת על מנת לקבל תמונה ברורה של שווי הנכס, מצבו ועוד.

אתגרים בתחום הנדל"ן בירושלים

  • המשכנתא – שמאי דירות בירושלים מתבסס בחוות הדעת של שווי הדירה על עסקאות מכירה שבוצעו בטווח זמן של שנתיים קודם לביצוע העסקה. הבנק מאשר לעיתים את גובה הלוואת המשכנתא בהתאם לשווי הנכס שאותו שמאי דירות בירושלים קבע. כאן חשוב לבדוק האם הבנק אכן מוכן להציע לכם הלוואת משכנתא הכוללת את כל המימון הנדרש לכם, דבר שכולל גם מצבים של קפיצת מחירים של נכסים באותו אזור. שכן, יכול להיות פער בין חוות הדעת למצב שהתעורר והבנק לא תמיד יאשר את מימון כל הסכום הנדרש
  • מיסוי על הרכישה – עסקאות מכירה רבות מחויבות במס שבח וזאת בעקבות השינוי שחל בחוק מס שבח. פעמים רבות מוכרי הדירות אינם מודעים לשינוי זה ומופתעים מהמס הגבוה. כאן חשוב להיות מודע לעניין מלכתחילה ולפעול בכל דרך חוקית להקטנת מס השבח הצפוי.
  • ביקוש גדול מהיצע – ישנם מצבים בהם נכנסות הצעות חדשות וזאת למרות התחלת תהליך מכירה בין עורכי הדין והמוכר מתפתה להצעה הגבוהה ביותר.
שמאי דירות בירושלים

קניית דירה בירושלים – אזורים שונים

חשוב לבחור שמאי דירות בירושלים מנוסה ובעל ידע מקצועי אשר מכיר את שכונותיה של ירושלים היטב. ירושלים גדולה והשכונות המרכזיות בהן מוצעות בה דירות הן:

  • פסגת זאב – נווה יעקב ורחוב מרידור זוכים לתשומת לב רבה ומנגד גם הרחובות היקרים יותר, כמו למשל רחוב בבלי ותג'ר.
  • גילה – ניתן למצוא דירות בפרויקטים חדשים שנבנו, כמו למשל מורדות גילה וגם בגבעת קנדה ועוד.
  • מלחה – הבנייה באזור זה לרוב מורכבת מבתים צמודי קרקע.
  • קטמון הישנה – מרחוב פייר קניג המוכר ועד דינה, אשר נחשב כרחוב היקר של קטמון.

אלו הם רק חלק מרשימת השכונות בהן ניתן למצוא נדל"ן בירושלים, והן מתווספות לרשימה ארוכה ביותר של שכונות בירושלים, כמו למשל ארנונה, הר חומה, רמת שרת, בית וגן ועוד.

שמאי דירות בירושלים – התמודדות עם רישום לא תקין

חשוב להיות מודעים לכך שבירושלים יש שכונות שהרישום שלהן לא הוסדר באופן רשמי Fוהן לא כוללות חלוקה מסודרת של דירות מגורים  ולכן קשה להעריך את שווי המקרקעין של אותן דירות. בנוסף, יש שכונות בירושלים,  בהן נעשה שימוש שונה מהשימוש המקורי שאושר. שמאי דירות בעל ניסיון רב בתחום שמאות בירושלים, יכיר את הבעיה היטב וידע כיצד להתייחס אליה.

שמאי דירות בירושלים וסטייה מהתקן המקורי

בירושלים קיימות דירות שחולקו ליחידות דיור קטנות, דבר שהוביל למצב של צפיפות וסתירה עם מה שאושר מלכתחילה. (המצב הסטטוטורי) . כאן הכוונה היא למצבים בהם יש סטייה מההיתר המקורי, דבר המנוגד לחוק. כאן חשוב לשכור את שירותיו של שמאי דירות בירושלים בעל ידע מעמיק ושליטה מלאה בכל שכונותיה של ירושלים וזאת טרם ביצוע הערכת שווי דירה. שכן מומחה זה יוכל לבצע הערכת שווי דירה למטרת בטוחה לקבלת אשראי. הערכה תתבצע ללא התחשבות בכך שאותה דירה מפוצלת/מחולקת באופן לא חוקי וזאת בהתאם לתקן 19 של שמאי המקרקעין.

ירושלים ותחבורה ציבורית

דבר חשוב נוסף אותו יש לדעת הוא ששווי הקרקע עולה באם קיימת באזור נגישות תחבורתית. בירושלים הרכבת הקלה משפיעה בחיוב על כל נכסים מסוג בתים פרטיים ודירות המצויים בקרבתה וכן על נכסים עסקיים. שמאי מקרקעין בירושלים אשר מעריך את אותתו נכס מקרקעין מסוג דירה בירושלים, תמיד ייקח בחשבון את השפעת התחבורה הציבורית הקיימת ואת זו המתוכננת בעתיד.

מאמר זה סיפק לכם "על קצה המזלג" מידע אודות נדל"ן ירושלים ותפקידו של שמאי דירות בעיר זו . באם אתם מעוניינים למכור או לקנות דירה בירושלים, אתם מוזמנים לפנות לשיחת ייעוץ חינם בטלפון 054-5765548 או להשאיר את הפרטים שלכם כאן ואנו נחזור אליכם בהקדם.

ניתן ליצור קשר דרך עמוד הפייסבוק שלנו בקישור: לחצו כאן.

דילוג לתוכן