שמאי בתים

מוכרים או קונים בית פרטי למטרות מגורים או השקעה? זה הזמן לדעת הכול על שירותי שמאי מקרקעין למטרות הערכת שווי הנכס.

שירותי שמאי בתים – מה חשוב לדעת?

הערכת שווי של בתים פרטיים במסגרת תהליך מכירה / קנייה, מהווה את אחד מהשירותים הנפוצים ביותר בתחום שמאות מקרקעין, ובדומה לשירותי הערכת שווי של נכסים אחרים בשוק הנדל"ן, גם הערכת שווי של בתים פרטיים מתבצעת בהתאם לגישת ההשוואה הנחשבת לגישה הנפוצה ביותר בישראל לצורך הערכות שווי של נכסים המצויים בתהליך מכירה/קניה.

שירותי שמאי בתים - מה הם כוללים?

שמאי מקרקעין מנוסה ומקצועי הנדרש לשירותי הערכות שווי של בתים פרטיים, מבצע מגוון רחב של בדיקות לצורך ביסוס הערכת השווי. בדיקות אלו מתמקדות בכל ההיבטים הקשורים לנכס, גם בהיבט הפיזי, גם בהיבט הסביבתי, גם בהיבט המשפטי וגם בענייני מיסוי. להלן מידע כללי על שירותי שמאי בתים הנערכים לצורך הערכת שווי של בתים פרטיים מכל סוג ובכל סדר גודל:

  • בדיקת הנכס – בדיקה בכל הנוגע למצב הנכס בהיבט הפיזי. 
  • בדיקת סביבת הנכס – בדיקה בנוגע לסביבת הנכס ושינויים עתידיים בסביבה.
  • בדיקה תכנונית – בדיקה בנוגע לזכויות בנייה, חריגות בנייה וכדומה.
  • בדיקה משפטית – בדיקה בנוגע לרישום זכויות על הנכס וכדומה.
  • בדיקה מקיפה בכל הנוגע להטלת מיסים על הנכס במועד מכירתו (בדיקה זו נחוצה בעיקר לצד המוכר לצורך הפחתת היטל השבחה).

הערכת שווי לבתים פרטיים - כיצד?

הערכת שווי של דירות ובתים פרטיים בישראל נערכת באמצעות "גישת ההשוואה" שהיא למעשה הגישה הנפוצה ביותר בעולם לצורך הערכת שווי נכסים לפני מכירה / קניה. בגישה זו, נערכת בדיקה מקיפה של עסקאות נדל"ן אשר בוצעו לאחרונה בסביבה הגיאוגרפית של הנכס, תוך התייחסות נקודתית לסוג הנכס.

יחד עם זאת, חשוב לציין שקיימים הבדלים בין הערכת שווי בגישת ההשוואה של דירות למגורים לבין הערכת שווי של בתים פרטיים וזאת לנוכח העובדה שבתים פרטיים עשויים לכלול זכויות בנייה עתידיות ו/או שקיימות בהן חריגות בנייה, דבר המשפיע על שווי הנכס מלכתחילה. כפועל יוצא מכך, שמאי בתים פרטיים המתמחה בנושא, עורך את כל סוגי הבדיקות המופיעות לעיל ומשקלל את ממצאיהן עם הממוצע של נתוני עסקאות הנדל"ן אשר בוצעו לאחרונה בסביבת הנכס.

מתי תדרשו לשירותי שמאי בתים פרטיים?

שירותיו המקצועיים של שמאי בתים פרטיים נחוצים לכל אילו מביניכם המצויים לקראת תהליכי מכירה או קנייה של בית פרטי כזה או אחר ולכל אילו מביניכם המעוניינים לקבל אומדן מדויק ככל הניתן בכל הנוגע לשווי הנכס. במקרים מסוימים, השירות מיועד לצרכי הגשת חוות דעת לבית המשפט וזאת לנוכח הימצאותם של ליקויי בניה המופיעים בנכס. כמו כן, השירות מיועד לצרכי אומדן עלויות תיקון ושיפוץ של ליקויים בסביבת הנכס ולצרכי הערכת שווי הנכס במסגרת פרויקטים שונים בתחום ההתחדשות העירונית.

שמאי בתים

בחירת שמאי בתים - מה חשוב לדעת?

על מנת להבטיח לעצמכם שירותי שמאות מקצועיים לצורך הערכת שווי בית פרטי, קיימת חשיבות רבה לאופן בחירת שמאי בתים פרטיים. בשלב זה חשוב לציין שהבחירה חייבת להיעשות בהתאם להסמכה המקצועית העומדת לרשות השמאי וזאת בהתאם לחוק שמאי מקרקעין במסגרתו הוסדר תחום שמאות המקרקעין בישראל.

על פי החוק, העיסוק בתחום זה מחייב החזקת רישיון מטעם משרד המשפטים וחשוב לברר את נושא הרישיון בתוקף אל מול השמאי. מעבר לכך, חשוב להתייחס לידע המקצועי העומד לרשות השמאי בכל הנוגע להיכרותו עם שוק הנדל"ן בסביבת הנכס ולניסיון המעשי שלו בביצוע הערכות שווי של בתים פרטיים באזור הגיאוגרפי של הנכס. כמו כן, חשוב לבדוק את היקף הבדיקות המוצעות לכם במסגרת השירות ולוודא שהם כוללים את כל אחד מסוגי השירותים המופיעים לעיל.

אליסף - משרד שמאות מקרקעין המתמחה בהערכות שווי של בתים פרטיים

אנחנו ב – 'אליסף, משרד שמאות מקרקעין', עוסקים ומתמחים במתן שירותי שמאי בתים בכל רחבי הארץ. שירות זה מבוסס על הידע המעשי – מקצועי העומד לרשותנו ועל ההיכרות המעמיקה שלנו עם כל ההיבטים הנחוצים לצורך השלמת עסקאות מקרקעין. אם גם אתם נדרשים לשירותי שמאי בתים פרטיים ורוצים להבטיח לעצמכם את השירות המקצועי והמקיף ביותר בתחום, אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר כאן עוד היום.

 

 

ניתן ליצור קשר דרך עמוד הפייסבוק שלנו בקישור: לחצו כאן.

דילוג לתוכן