משרד שמאות מקרקעין

משרד שמאות מקרקעין לעסקאות נדל"ן

רובנו מבצעים במהלך חיינו 3-4 עסקאות רכישת נדל"ן כאשר בכל עסקה אנחנו משקיעים את כל ההון שלנו. תהיו אתם חכמים יותר ותנקטו בכל אמצעי הזהירות בכדי להבטיח קבלת החלטות נכונות ולהימנע מטעויות. החלטה נכונה בתחום הנדל"ן תבוא לידי ביטוי בעלייה מהירה בשווי של הנכס בעוד החלטה לא נכונה תתבטא בהפסד כספי או בנכס שאין לו ביקוש בשוק. פנייה אל משרד שמאות מקרקעין נועדה לתת לכם מושג אודות השווי המדויק של הנכס. הערכת שווי של שמאי דירות חיונית להתמקחות מול בעל הדירה וגם לקבלת משכנתא. אל תחתמו על כל מסמך מחייב מבלי לבצע תחילה בדיקת שמאות מקיפה.

מה חשוב לשאול כשבוחרים משרד שמאות מקרקעין?

  1. כמה שנים המשרד עוסק בתחום ומהו תחום ההתמחות שלו?
  2. היכן ניתן למצוא המלצות עדכניות ומי עומד מאחורי ההמלצות?
  3. כמה עולה להזמין שמאי מקרקעין ומה כלול במחיר?

אל תשכחו לוודא שבחרתם משרד שמאות מקרקעין שרשום בלשכת שמאי המקרקעין בישראל.

כיצד שמאי מעריך שווי של נכס?

חישוב שווי של נכס דורש איסוף נתונים אודות הנכס והאזור. משרד שמאות מקרקעין מעריך שווי של נכסים על פי המיקום המדויק (כולל קומה וכיווני אוויר), הגודל של הנכס, חלוקת החדרים, מצב הנכס, תכניות בנייה, רישום טאבו, מחסן, חנייה, נוף ועוד. השמאי בודק את תכניות הפיתוח האזוריות ומתייחס בהערכת השווי למקרים בהם בניין גבוה עתיד להיבנות בשנים הקרובות ולהסתיר את הנוף.

איך בוחרים משרד שמאות מקרקעין מהטובים בתחום?

אם אתם מחפשים משרד שמאות מקרקעין עליכם לבחון את הוותק של המשרד, המלצות, תחומי התמחות, זמינות, תודעת שירות ומחירים. חשוב לוודא שהמשרד זמין לביצוע הערכת השווי במועד המבוקש. צוות המשרד נדרש לבצע בדיקה יסודית ולוודא שהנכס אכן רשום בטאבו בהתאם לחוק. עבודה עם משרד שמאות מקרקעין מבטיחה שאתם תקבלו את כל המידע ובהתאם ההחלטות שלכם תהיינה מבוססות ונכונות. יש לשמאי מקצועי את היכולת למנוע מכם לבצע עסקה שעתידה להסתיים במפח נפש.

משרד שמאות מקרקעין

מדוע חשוב לבצע בדיקה לנכס עם שמאי?

לכאורה גם עורך דין מקרקעין מסוגל לבדוק את הרישום של הנכס ולוודא שהנכס בנוי ורשום כחוק, אך רק שמאי מקרקעין יידע לזהות חשד לבנייה לא חוקית. בעוד עורך הדין לא יודע לזהות חדר שהתווסף שלא כחוק או מרפסת שנסגרה ללא אישורים – שמאי מקרקעין יודע לעשות זאת. השמאי יצליח לזהות ברגע את נקודות התורפה של הנכס וכל אי התאמה בין המבנה הקיים לבין התכנית הרשומה בטאבו.

בדיקה מעמיקה שמתבצעת על ידי שמאי מקרקעין חושפת את הערך האמתי של הנכס. פעמים רבות השווי שיקבע השמאי יהיה נמוך באופן משמעותי מזה שקבע בעל הנכס. קיימים לא מעט מקרים בהם משרד שמאות מקרקעין מצליח לאתר חריגות בנייה, אי התאמה לתכנית ובעיקר שעבוד של הנכס.

השווי של הנכס בהשוואה לנכסים אחרים בסביבה

קיימות כמה שיטות להערכת שווי הנכס כאשר המטרה היא קביעת מחיר ראלי. כולנו מכירים מקרים בהם בעלי נכסים דורשים מחירים מופקעים בעבור נכס למכירה או השכרה, המחיר המופקע מרתיע את הקונים והשוכרים ובעל הנכס אינו מצליח לסגור עסקה מהירה. הערכת שווי של נכסים מתייחסת לשווי של הנכס בהשוואה לעסקאות נדל"ן שבוצעו באזור עם נכסים דומים. השמאי בוחן את המחירים בהם נסגרו עסקאות באזור וקובע בהתאם מחיר הוגן שעונה לצרכים ולציפיות שלכם.

משרד שמאות לכתיבת דוח משפטי

תפקיד נוסף של משרדי שמאות הוא כתיבת חוות דעת משפטיות. הזמנת חוות דעת משפטי תכלול מידע מפורט עם התייחסות להיתרי בנייה, בדיקת סביבת הנכס, בדיקות הנדסיות, חישובי מס ועוד. הדוח הסופי שתקבלו לידכם משכלל את כל הנתונים והממצאים באופן ברור ונגיש. חוות דעת משפטית מתאימה גם להתנהלות מול רשויות המס וגורמים רשמיים נוספים.

פנייה ראשונה אל שמאי מקרקעין

משרד השמאות אליסף שמאי מקרקעין ידוע כמשרד עם ניסיון מוכח, רישיונות, יכולות גבוהות ושירות סבלני ואישי לכל לקוח. המשרד חבר בלשכת שמאי המקרקעין בישראל ומקפיד להתעדכן באופן שוטף במידע חדש וחידושים מקצועיים. אם אתם מחפשים משרד שמאות שאפשר לסמוך עליו – חייגו עכשיו אל אליסף שמאי מקרקעין ותקבלו מענה מקצועי, סבלני ומהיר. אל תפספסו את ההזדמנות לחסוך כסף ולהשקיע בנכסים מניבים.

ניתן ליצור קשר דרך עמוד הפייסבוק שלנו בקישור: לחצו כאן.

דילוג לתוכן